ET EN

Koidupalavik

Koidupalavik kaanepilt

Koidupalavik

€12.83

EUROPEAN No 1 BESTSELLER

Péter Gárdose vanemate kirjavahetusel põhinev „Koidupalavik” on armastuse, surematu lootuse ja rõõmu lugu pärast nii sünget peatükki maailma ajaloos.

1945. aasta juunis jõuab Belseni kontsentratsioonilaagris ellu jäänud ungarlane Miklós Rootsi taastusravihaiglasse. Temast on järel vaid luu ja nahk ning tal ei ole peaaegu ühtegi hammast. Arst ütleb, et tal on kuus kuud elada jäänud. Ta on kahekümne viie aastane.

Mikósel on aga teistsugused plaanid.

Ta hangib teistes Rootsi haiglates paraneva 117 noore ungarlanna nimed ja aadressid ning kirjutab haigla aias puu varjus istudes kirja viimasele kui ühele neist – 117 täpselt ühesugust kirja oma imeilusa käekirjaga.

Ta usub kindlalt, et ühest neist noortest naistest saab tema abikaasa.

Taastusravihaiglas sadu kilomeetreid eemal loeb tema kirja Lili … ja kirjutab talle igavusest vastu …

******

The Book of the Year – Londoni raamatumess 2015. Koidupalavik sai kõrge tunnustuse kui valiti üheks tähtsaimaks raamatuks 2015 aasta  Londoni raamatumessil.

Raamatu kirjastamise õigused on müüdud juba 32-le kirjastusele üle maailma:

Australia (Text), Canada (Anansi), UK (Doubleday), US (Houghton Mifflin Harcourt), Denmark (Gyldendal), Greece (Patakis), Norway (Gyldendal), Israel (Modan), Portugal (Objectiva), Finland (Siltala), Taiwan (Emily Publishing), Croatia (Fraktura), Sweden (Massolit), Brazil (Companhia das Letras), The Netherlands (Ambo Anthos), France (Robert Laffont), Germany (Hoffmann und Campe), Italy (Bompiani), Spain (Alfaguara), Catalan (Edicions 62), Romania (Editura Trei), China (Sanghai 99), Korea (Alchemist Books), Poland (Wydawnictwo Czarna Owca), Slovakia (Ikar), Russia (Corpus), Serbia (Laguna), Turkey (Yabanci), Estonia (Tallinna Raamatukirjastus Oü), Plus Publishing/Albatros (Czech Republic), Avliga (Bulgaria), Vietnam (Nha Nam Publishing)

Koidupalavik (inglise keelse pealkirjaga Fever at Dawn) on ilmunud juba Saksamaal, Austraalias, Itaalias, Hollandis, Rootsis, Tai Kuningriigis, Portugalis.  2016 kevadel on ilmumas veel paljudes muudes maades. USA’s on raamat ilmumas 12.aprillil 2016.

Raamatu põhjal on valminud ka film. Treilerit vaata siit.

Ilmumisaasta: 2016
Lisatud: 30.03.2016
Müüakse alates: 01.04.2016
Müügil: Saadaval raamatupoodides Apollo ja Rahva Raamat. Lisaks supermarketites Prisma, Selver ja COOP.
Keel: Eesti
Formaat: 125×200, kõvakaaneline + kaaneümbris
Lehekülgede arv: 264 lk
Autor: Péter Gárdos (Ungari)
Tõlkija: Viive De Meersman
Kirjastaja: Tallinna Raamatukirjastus OÜ
ISBN 978-9949-9771-0-9